Google Classroom

opublikowane: 16 sie 2014, 08:32 przez Przemysław Szlagor

Uroczyście informuję, że jako jedni z pierwszych w Polsce mamy dostęp do Google Classroom.

SRU w klasach 4-6

opublikowane: 25 lip 2014, 09:16 przez Przemysław Szlagor

Już od września uczniowie z klas 4-6 będą mogli pracować na zajęciach używając najnowszej wersji SRU (Szkolnego Remiksu Ucznia) w wersji opartej o Ubuntu 14.04. Nowy system, nowe możliwości, a co najważniejsze nowe aplikacje, dzięki którym nawet programowanie robotów nie będzie trudne.
W naszej pracowni komputerowej mamy TYLKO Linuxa!

EarthKAM lipiec 2014

opublikowane: 4 lip 2014, 04:42 przez Przemysław Szlagor

Poszukiwani chętni do współpracy w kolejnej edycji projektu EarthKAM. Zapraszam.

Dla fanów piłki nożnej

opublikowane: 14 cze 2014, 04:00 przez Przemysław Szlagor

Chcesz mieć w swoim kalendarzu Google harmonogram rozgrywania meczów mistrzostw świata w piłce nożnej 2014 w Brazylii? Jeśli tak, to wystarczy, że wykonasz poniższe kroki:
1) Otwórz swój kalendarz w przeglądarce (https://www.google.com/calendar/),
2) Po lewej stronie znajduje się napis "Inne kalendarze", a obok niego przycisk w kształcie trójkąta do listy rozwijalnej - trzeba go kliknąć,
3) Z menu wybieramy "Dodaj wg adresów URL" i w wyskakującym okienku wklejamy link: https://www.google.com/calendar/feeds/vdmtdcektajkqjk51vvda4ni4k%40group.calendar.google.com/public/basic
4) Po zatwierdzeniu, w naszym kalendarzu pojawią się terminy z poszczególnymi meczami.

Strefa Młodych

opublikowane: 25 maj 2014, 10:59 przez Przemysław Szlagor

Rzecznik Praw Dziecka zaprasza do Strefy Młodych.

Był sobie człowiek .. w telefonie

opublikowane: 20 maj 2014, 12:48 przez Przemysław Szlagor

Znana seria "Był sobie człowiek" zawitała w postaci gry na urządzenia z Androidem. Więcej na stronie sklepu -
tutaj.

Trzymajcie kciuki

opublikowane: 16 maj 2014, 11:53 przez Przemysław Szlagor   [ zaktualizowane 16 maj 2014, 12:36 ]

Dziś (16. maja) kończy się czas na głosowanie w konkursie organizowanym przez National Geographic, którego celem było stworzenie i zaprezentowanie na filmie własnej wizji Układu Słonecznego. W ramach koła naukowego w klasach 4-6 nakręciliśmy klip pokazujący Układ Słoneczny w skali.
Słońce miało około 40 cm średnicy, więc planety takie, jak Merkury, Wenus, czy Ziemia - średnicę około 2 mm. Ponadto, udaliśmy się na szkolne boisko, aby pokazać, w jakiej odległości byłyby planet, gdyby Słońce i Ziemię dzielił 1 metr. Okazało się, że Neptun byłby oddalony o ponad 30 metrów.
W naszym filmie skupiliśmy się na realnym oddaniu Układu Słonecznego, bo uznaliśmy, że tylko takie przedstawienie zadziała na wyobraźnię widzów. Liczymy przy tym na uznanie komisji konkursowej. Trzymajcie kciuki.

Ty też bądź ekologiczny!

opublikowane: 23 mar 2014, 11:05 przez Przemysław Szlagor   [ zaktualizowane 23 mar 2014, 11:06 ]

Chcesz żyć ekologicznie? Nie wiesz jak? Żaden problem! Klub Gaja stworzył poradnik ekologicznego stylu życia.

To nic trudnego, wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian w swoim trybie życia. Na stronie Święto Drzewa możecie znaleźć poradnik zawierający praktyczne wskazówki w jaki sposób dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów konsumenckich, które jednocześnie przyczyniają się do zmniejszenie skutków zmian klimatu.

InfoSukces - Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

opublikowane: 8 lis 2013, 12:31 przez Piotr Szlagor   [ zaktualizowane 8 lis 2013, 12:32 ]

Zachęcamy uczniów gimnazjum i liceum do wzięcia udziału w konkursie InfoSukces. Jest to ogólnopolski konkurs informatyczny pod patronatem Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Pierwszy etap konkursu trwa do 6 stycznia. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i przesłaniu projektu wykonanego dowolną formą. Nazwa zadania to: "Przedstaw swoją okolicę, region w postaci interaktywnej wycieczki lub gry". Dodatkowe punkty w konkursie dostaje się za wykonanie tego projektu w programie Scratch.

Więcej informacji o konkursie znajduje się w udostępnionym przez organizatora regulaminie. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na fakt, iż w materiałach dodatkowych znajduje się odwołanie do podręcznika do Scratcha stworzonego przez p. Piotra Szlagora (z okładką zaprojektowaną przez naszą absolwentkę). Ten fakt bardzo podwyższa szanse na zwycięstwo wśród uczniów naszej szkoły :)

Więcej informacji u p. Piotra Szlagora - nauczyciela matematyki i informatyki.

Konkurs 'Wykreuj swoją koszulkę'

opublikowane: 29 wrz 2013, 12:33 przez Piotr Szlagor

Firma Art Music w Jeleniej Górze i Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, zaprasza do udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu własnej koszulki typu t-shirt. Regulamin konkursu znajduje się poniżej.