Aktualności‎ > ‎

Scratch Day 2013 w Kopalińskim

opublikowane: 1 kwi 2013, 13:42 przez Piotr Szlagor   [ zaktualizowane 1 kwi 2013, 13:49 ]

mapa szkół biorących udział w Scratch Day
(stan. 01.04.2013)
W Naszej szkole już po raz drugi odbywają się międzynarodowe dni Scratcha - środowiska programistycznego przeznaczonego dla uczniów w każdym wieku. Proste Programowanie Puzzlami w Kopalińskim, bo tak się nazywają Nasze warsztaty, odbędą się w dniach 13-17 maja. Ich celem będzie popularyzowanie umiejętności programowania wśród uczniów oraz wykształcenie i rozwijanie w nich umiejętności myślenia programistycznego. W tym roku będzie to realizowane m.in. poprzez interesujące projekty w Scratchu (gry, animacje, programy edukacyjne) oraz poprzez pracę z wykorzystaniem urządzeń przeznaczonych do nauki programowania (komputer Raspberry Pi).

Póki co Kopaliński jest jedną z trzech polskich szkół biorących udział w tym ogólnoświatowym projekcie.